Ostrzeżenie! Oszustwo Bitcoin Era

Spis treści

Bitcoin Era to jedno z największych oszustw “kryptowalutowych” skierowane przeciwko ludziom z całęgo świata. Osoby chętne do rozpoczęcia przygody z inwestowaniem, zdecydowanie powinny wybrać inną drogę. Bitcoin Era to 100% oszustwo internetowe, tzw. SCAM.

bitcoin-era-oszustwo

Uwaga na Bitcoin Era

Ostrzeżenie przed oszustwem kryptowalutowym jakim jest Bitcoin Era znajdziemy już praktycznie w każdym zakątku świata. Sprawa jest na tyle poważna, że zainteresowały się nią organy nadzoru finansowego m.in. we Francji, Włoszech, czy Nowej Zelandii. Nieświadomi, początkujący inwestorzy oślepieni wizją pasywnego zarobku dzięki botom umożliwiającym automatyczne inwestowanie tracą przez oszustwo życiowe oszczędności. Niestety, jedynymi osobami, które zarobią miliony na projekcie Bitcoin Era są organizatorzy internetowego oszustwa.

Bitcoin Era nie jest prawdziwą platoformą inwestycyjną, jak mylnie wskazują na to reklamy. Strona jest fałszywą nakładą prowadzącą do fałszywego panelu aplikacji inwestycyjnej. Pieniądze zdeponowane u brokera, widoczne w aplikacji, tak naprawdę przepadły zasilając konto spółki specjalizującej się w wyłudzeniach.

Reklamy fałszywych platform

Biorąc pod uwagę wysoki poziom dostępności do narzędzi AI (sztuczna inteligencja), nie powinien nikogo zaskoczyć fakt, że jej obecność jest fundamentem tego typu wyłudzeń. Osoby starsze, lub mniej obyte z bezpieczeństwem w sieci są często wręcz bezbronne wobec technik manipulacji platform do oszustw, np. na kryptowalutach takich jak Bitcoin Era.

oszustwo-bitcoin-era

Bitcoin Era prowadzi intensywne akcje marketingowe w oparciu o fałszywe rekomendacje osób znanych z pierwszych stron gazet, którym zaufa potencjalnie wiele nieświadomych osób. Zestawienie fałszywej platformy z celebrytą, o wysokim kredycie zaufania społecznego, ma na celu zbudować złudną wiarygodność oszustwa.

Teksty obiecujące odbiorcom zarobienie wysokich kwot w sposób automatyczny dzięki Bitcoinowi, tak jak zrobił to ich idol, przekierowują na odpowiednio przygotowaną stronę Bitcoin Era. Po przeniesieniu na platformę pierwszy milion jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy podać swoje imię, nazwisko oraz mail z nr telefonu. W mgnieniu oka zadzwoni do nas przydzielony asystent, będący tak naprawdę pełnoetatowym oszustem.

Bitcoin Era – kto przewodzi wyłudzeniom?

Niestety, mówiąc o oszustwach na kryptowalutach takich jak Bitcoin Era, nie jesteśmy jednoznacznie wskazać winnego. Grupy zajmujące się wyłudzeniami regularnie pozyskują konta bankowe od ludzi “w potrzebie finansowej”, jednocześnie zmieniając tożsamości fałszywych doradców inwestycyjnych.

Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że podczas oszustwa często zachęcani jesteśmy do zakupu kryptowalut w sposób legalny, przy pomocy lokalnego kantoru kryptowalut. Posiadając dolary w formie cyfrowej, przesyłamy je do oszusta. Sytuacja jest wręcz perfekcyjna dla złodziei, albowiem kryptowaluty to anonimowe środki, pozostawiające za sobą niemalże zerowy ślad, przez co ustalenie danych personalnych złodzieja jest niewykonalne.

Obecnie, szczególnie na wschodzie, istnieje wiele firm specjalizujących się w tego rodzaju wyłudzeniach finansowych. Problem eskalował tak bardzo, że “firmy” wynajmują biura, w których zatrudniają oszustów na pełen etat. Praca w tego typu do złudzenia przypomina klasyczne, znane wszystkim call center. To pokazuje z jak dużą skalą problemu mamy do czynienia, albowiem biura grup przestępczych działają nie tylko w sektorze kryptowalut tak jak Bitcoin Era, ale również w sektorze tradycyjnych finansów.

Bitcoin Era opinie

Tak jak w każdym tego typu oszustwie, tak i w przypadku Bitcoin Era, pozytywne opinie potwierdzające rzetelność firmy są fałszywe. Grupy specjalizujące się w wyłudzeniach internetowych sami kreują swój pozytywny PR w sieci przy pomocy specjalnych botów piszących złudne opinie. Zbudowanie sztucznej wiarygodności przez mnogie, pozytywne recenzje, które sprawdzisz, to kolejny etap opróżniania portfela. Wśród prawdziwych użytkowników platformy Bitcoin Era nie znajdziemy zadowolonych klientów.

bitcoin-era-oszustwo

Nie daj się oszukać Bitcoin Era

W sieci nieustannie pojawiają się “nowe algorytmy do handlu automatycznego”. Każdego dnia pojawiają nowe projekty zastępując te stare, mające, np. tydzień. Czy są lepsze? Oczywiście, że tak! Wyczyszczą Twoją kieszeń jeszcze lepiej niż poprzednie. Grupy zajmujące się oszustwami na kryptowalutach takie jak Bitcoin Era, spotkasz wszędzie. Reklamy na Google, Facebook’ u oraz innych platformach oferują zarabianie pokaźnych kwot, w często bezobsługowy sposób. Bardziej zaawansowane platformy jak Bitcoin Era korzystają z fałszywych opinii oraz artykułów pisanych na zamówienie. Mają one na celu budowanie rzetelności platformy.

Przeczytaj również: Poznaj metody oszustów

Wybierając platformę do inwestowania powinieneś kierować się przede wszystkim opiniami, których autentyczność jesteś w stanie potwierdzić, np. weryfikując profil osoby wystawiającej opinie. Warto też wyczulić zarówno siebie jak i mniej obeznanych z bezpieczeństwem w sieci, członków rodziny, aby nie wierzyli we wszystko co reklamuje Andrzej Duda, Robert Lewandowski i inni, szczególnie kiedy mówimy o branży takiej jak kryptowaluty.

Platformy typu Bitcoin Era bazują przede wszystkim na chciwości i lenistwie odbiorców. Obiecują maksimum zysku przy minimum pracy. Tego typu ogłoszenia automatycznie powinny zapalić nam w głowie “czerwoną lampkę”.

Pamiętaj, że jedyną droga do zyskownego inwestowania jest nieustanna edukacja w tym zakresie oraz aktywna obserwacja rynku – nie ma drogi na skróty!

FAQ

Jak przebiega oszustwo związane Bitcoin Era?

Schemat oszustwa polega na przyciągnięciu inwestora fałszywą reklamą i nawiązaniu z nim kontaktu poprzez formularz. Następnie po pobraniu depozytu przedstawiane są fałszywe wyniki, gdy realnie ofiara została z niczym.

Jak rozpoznać oszustwo?

Niektóre z sygnałów związanych z Bitcoin Era to:

  • Brak przejrzystości i wiarygodnych informacji o właścicielach platformy
  • Zbyt dobre, aby być prawdziwe obietnice zysków
  • Fałszywe świadectwa i recenzje
  • Agresywna i nachalna kampania marketingowa
  • Brak regulacji i licencji na prowadzenie działalności finansowej
Dałem się oszukać. Co dalej?

Jeśli padłeś ofiarą wyłudzenia, zgłoś sprawę niezwłocznie na policję oraz do KNF. Spróbuj również skontaktować się z bankiem celem podjęcia próby wycofania przelewu.

Jakie są sprawdzone platformy inwestycyjne?

Pomimo rosnącej ilości fałszywych platform, na rynku pozostaje wciąż wiele tych, które charakteryzują się świetną reputacją i rzetelnością. To takich giełd należą m.in : Binance, KuCoin, ByBit lub Kraken.

Tagi:

Udostępnij
pl_PLPolski