Programiści z branży WEB 3 utowrzyli grupę SEAL 911, której inicjatywą jest poprawa bezpieczeństwa oraz zapobieganie wszelkim zagrożeniom mogącym płynąć z lub w zabezpieczeniach zdecentralizowanych finansów (DeFi).
Choć lepiej zapobiegać niż leczyć, celem grupy są nie tylko działania prewencyjne, ale także pomoc w odzyskiwaniu utraconych środków przez różnego rodzaju ataki na aplikacje DeFi.
SEAL 911 na posterunku
Hakerzy oraz eksperci ds. bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni połączyli siły aby zapobiegać włamaniom, które niejednokrotnie miały miejsce powodując straty liczone w milionach dolarów.
Jeden z uczestników projektu przyznał, że najtrudniejsza do poprawy, a jednocześnie kluczowa do poprawy cyberbezpieczeństwa jest komunikacja. Jak sam twierdzi najgorsze w dzieleniu się informacjami dot. bezpieczeństwa, jest znalezienie osoby odpowiedniej do rozmowy w tym zakresie.
SEAL 911 zamierza stać się przejrzystym kanałem bezpiecznej wymiany informacji. Pomysłodawcy tej inicjatywy liczą na zaangażowanie szerszej ilości członków sektora zdecentralizowanych finansów.
Branżowi liderzy wśród sił specjalnych
Silni gracze na rynku tacy jak MetaMask, Origin Protocol i Wallet Guard złożyły deklarację wniesienia swojej bezcennej wiedzy w sytuacjach kryzysowych.
Przeczytaj również: Czym jest Bitcoin Rainbow Chart?
Działania w kierunku powstania opisywanej grupy zmotywowane są ostatnimi wydarzeniami w Curve Financial. Społeczność kryptowalut podjęła działania mające na celu odzyskanie jak największej ilości skradzionych środków. Przypominamy, że mowa tutaj o cyberataku, którego skutkiem było pochłonięcie 70 milionów dolarów. Na szczęście użytkowników oraz samego Curve, udało się odzyskać już ponad 53 miliony dolarów.
Firma, która padłą ofiarą ataku poinformowała o nagrodach dla każdego użytkowników, którzy realnie przyczynią się do zidentyfikowania przestępców. Sam fakt, że udało się odzyskać większość skradzionych aktywów świetnie obrazuje determinację i chęć utworzenia przez kryptowalutowom społeczność bezpiecznego środowiska.